11 rzeczy jakie mężczyzna oczekuje od kobiety, ale nigdy jej o tym nie mówi

Są rzeczy, które mężczyźni uważają za oczywistość w relacji z
kobietą. Jednak dla nas nie są one do końca jasne. W wielu sytuacjach byłoby o wiele prościej, gdyby po prostu powiedzieli wprost o czym myślą. Niedopowiedzenia często staję się przyczyną złej relacji i wzajemnego niezrozumienia. Prześledźmy zatem rzeczy
jakich oczekują od nas faceci.

1. Szacunek

Poszukując w wielu źródłach odpowiedzi na pytanie, co dla mężczyzny jest kluczowym elementem w związku, dochodzimy tylko do jednego wniosku – szacunek. Okazuje się, że mężczyźna potrzebuje naszego szacunku bardziej niż nam się wydaje, problem w tym, że nigdy nam o tym nie powie. Jeżeli masz wątpliwość sama zapytaj go o to a się przekonasz. Co tak naprawdę znaczy dla faceta szacunek? Mówiąc krótko musisz zauważać jego pomysły, uczucia oraz osiągnięcia. Wszystko co mówi jest dla niego ważne i chce, aby kobieta także pokazywała, że jest to ważne dla niej.

2. Podziw

Prawie na równi z szacunkiem idzie podziw. Facet uwielbia być
podziwiany i zauważony. Motywuje go to w działaniu i dążeniu do celu. Należy jednak być bardzo ostrożnym w wyrażaniu podziwu, ponieważ mężczyzna ma wrodzony dar dostrzegania nieszczerej opini. Pomimo tego, że bardzo często facet po otrzymywaniu pochlebnych opini wypiera się ich, w środku jest z siebie dumny i zadowolny.

3. Towarzystwo

Mężczyźni uwielbiają mieć swój mały świat, do którego nie mają wstępu kobiety. Pod żadnym pozorem nie powinnyśmy naruszać, wydzielonej tylko dla samców, strefy. Może mieć do dla nas nieprzyjemnie konsekwencji. Mężczyzna bardziej doceni kobietę, która wie o jego strefie, świadomie na nią pozwala i akceptuje. Jednak nic nie cieszy bardziej mężczyzn niż wybranka, która chce spędzać z nim czas. Na pewno macie wspólne zainteresowania, hobby lub sposoby na ucieczkę od codziennego życia. Korzystajcie z tego i sprawiajcie aby czuć się w takich sytuacjach jak para, kochankowie i najlepsi przyjaciele.

4. Wygląd

Tak jak kobiety u mężczyzn cenią wygląd, tak samo faceci doceniają kiedy kobieta o siebie dba. Nie musisz być super modelką żeby go uszczęśliwić. Wystarczy chwila aby zrobić lekki makeup, ułożyć włosy i delikatnie spryskać swoją szyję perfumami. Drobne zabiegi, a w jego oczach wyglądasz cudownie. Zarzuć coś w czym mu się podobasz i obserwuj jego oczy, one zawsze mówią prawdę. Facet nie zawsze powie, że wyglądasz dobrze ale da się wyczuć kiedy patrzy na Ciebie inaczej.

5. Przyjemny ton głosu

Każda z nas powie, że ma zawsze przyjemny ton głosu, czyż nie ? Prawda jest taka, że często go zmieniamy w zależności od sytuacji i osoby, z którą rozmawiamy. Mężczyniźni zwracają uwagę na to w jaki sposób się z nimi komunikujemy. Jest to dla nich znak czy czegoś od nich chcemy, mamy jakiś żal czy na coś ochote. My same lubimy kiedy ktoś rozmawiam z nami w miły u przyjemny sposób, a w  dodatku posiada przyjemną barwę głosu. Także trenujmy spokojny, opanowany ton głosu aby mężczyzna zawsze był pewny, że wszystko jest w porządki i pod kontrolą.

6. Zachęcanie

Mężczyźni lubią i potrzebują zachęcania. Lubią mieć świadomość, że
miłość ich życia jest obok i wesprze ich w każdej sytuacji. Twoja wiara w nich jest bardzo ważna. Jeżeli wiedzą, że w każdej sytuacji mogą na Ciebie liczyć i Ty w nich wierzysz, nie będzie żadnej życiowej przeszkody, której nie będziecie mogli razem pokonać.

7. Docenianie

Aby mężczyzna poczuł się doceniony nie musimy robić dużo. Każdy
mężczyzna doceni Twoje „dziękuję” połączone ze szczerym uśmiechem. Sprawi to, że będzie chciał robić dla Ciebie jeszcze więcej, ponieważ doceniasz jego wysiłek. Zazwyczaj usłyszysz „nie ma problemu” ale w głębi siebie będzie czuł, że zrobił coś dla kogoś mu bliskiego i zostało to zauważone.

8. Rozpoznanie

Często się zdarza, że nasz partner odgrywa wiele ról dla swojej rodziny czy przyjaciół. Postaraj się raz na jakiś czas zauważyć i podkreślić to co robi. W ten sposób zauważy, że potrafisz dostrzec to jak dobry jest z niego syn, brat, przyjaciel, mąż czy ojciec. Facet rzadko zdaje sobie sprawę z tego jakie role odgrywa jeżeli to Ty zauważysz, co robi dla innych.

9. Niezależność

Mężczyźni uwielbiają niezależność. Nie znaczy to jednak, że ciągle chcą być sami i robić wszystko na własną rękę. Ważna jest dla nich strefa, której nie muszą się przed nikim tłumaczyć z tego co robią i dlaczego. Oni to po prostu robią i nie potrzebują zwierzchnika. Pamiętaj aby dać facetowi przestrzeń. Nie stawaja na drodze kiedy chce spotkać się z kolegami lub pobyć sam. Tacy po prostu są faceci.

10. Wsparcie

Wszyscy potrzebujemy wsparcia i mężczyźni nie są wyjątkiem. Kiedy Twój facet powie, że chce ukończyć triathlon, wybrać się w podróż do Tokyo czy awansować w pracy, wesprzyj go w jego postanowieniu. Daj mu odczuć, że jesteś za nim cokolwiek postanowi. On chce wiedzieć, że jeżeli coś jest dla niego ważne i Ci o tym mówi, będzie ważne to też dla Ciebie.

11. Pożądanie

Nawet jeżeli jesteś pewna tego, że on wie, że go pragniesz, pokaż mu to mimo wszystko. Meżczyźni chcą czuć, że są pożądani wtedy ich pewność siebie rośnie. Nie bój się z nim flirtować. Pokaż mu, że jesteś
podekscytowana kiedy jesteś z nim. Nigdy nie wahaj się zrobić pierwszego kroku jeżeli masz ochotę.

A teraz może Wy podzielicie się swoimi spostrzeżeniami? Jestem bardzo ciekawa czego od Was oczekuje partner, ale nigdy o tym nie
mówi głośno? Nie mogę się doczekać Waszych odpowiedzi, być może jeszcze się czegoś nowego nauczę.