5 powodów dlaczego kobieta powinna mieć przyjaciela

Większość z nas poszukuje damskiego towarzystwa, w którym możemy spędzić czas, poplotkować lub wyżalić się. Mocno wierzymy, że przyjaźń damsko-damska jest mocniejsza niż damsko-męska.

Jednak każda przynajmniej raz w życiu poczuła smak rywalizacji z inną kobietą czy to o mężczyznę czy pozycję. Równie ciężko było porozmawiać z innymi dziewczynami o sekrecie przed obawą, że plotkarstwo to cecha wrodzona kobiet i szybko wszyscy mogą się o nim dowiedzieć.

Czasami decyzja o dopuszczeniu do siebie męskiego przyjaciela może wnieść w nasze życie dużo świeżości i zmienić nasz punkt widzenia na wiele spraw.

Jeżeli się wahasz, czy warto mieć przyjaciela, czy nie, powinnaś rozważyć wszystkie za i przeciw. Być może taka relacja pomoże Ci rozwinąć Twoją osobowość i stać się pewną siebie kobietą. Jeżeli jesteś zbyt nieśmiałą osobą i nie wiesz w jakiś sposób rozpocząć komunikację z przeciwną płcią, nie popadaj w skrajności. Nie zapisuj się od razu na kursy przełamywania strachu. Po prostu zacznij od zapoznania się z kimś, kto Twoim zdaniem byłby odpowiednim kandydatem. Obserwuj jak wszystko będzie się rozwijało i jakie korzyści z tego wynikną.

Poniżej przedstawiam kilka zalet posiadania przyjaciela – mężczyzny:

1. Możesz poznać męską naturę

Kobieta i mężczyzna są totalnie różni. Wydawałoby się, że żyją w dwóch różnych światach. Nie jest tajemnicą, że chciałybyśmy poznać facetów lepiej i zrozumieć ich tok myślenia. Najlepszym na to sposobem jest przebywanie z nimi lub posiadanie przyjaciela, który przekaże nam tę wiedzę. Tylko codzienna komunikacja i analiza jest szansą, by poznać ich zainteresowania, myśli, uczucia czy wartości. Przyjaciel może dać Ci dobrą radę w jaki sposób patrzeć na miłość Twojego życia. Badania dowodzą, że tylko kobiety, które dobrze poznają swoich partnerów są w stanie utrzymać związek pełny romantyczności, zrozumienia i ciepła.

2. Mają dobre poczucie humoru

Często zdarza się, że facet potrafi poprawić humor dobrym dowcipem lub rozładować napiętą atmosferę trafnym zdaniem. Męski przyjaciel zawsze będzie starał się zadbać, aby jego przyjaciółka była w dobrym humorze. Trzeba przyznać, że kobiety lubią męskie poczucie humoru pomimo tego, że często się przed tym wzbraniają. Co więcej, mężczyzna przyjaciel potrafi odciągnąć uwagę od problemów i skierować na pozytywne myślenie nawet w najtrudniejszych momentach. Dobre nastawienie do życia i poczucie humoru to atrybuty prawdziwego mężczyzny, dlatego warto przebywać w takim towarzystwie i nie przeciwstawić się stereotypowi, że niemożliwa jest przyjaźń między kobietą a mężczyzną.

3.Rozwiązują problemy

Mężczyźni to urodzeni wojownicy, którzy nie boją się stawiać czoła wyzwaniom. W przeciwieństwie do kobiet, uwielbiają konkurować i stawać do walki, ponieważ chęć zwycięstwa płynie w ich żyłach. Każda kobieta chce mieć faceta, któremu będzie mogła wypłakać się w rękaw w trudnej chwili. W tej sytuacji może być pewna, że on zrobi wszystko, by nie zostawić jej na pastwę losu. Przeniesie góry tylko po to, by znaleźć najlepsze rozwiązanie Twojej sytuacji. Co więcej ich motywacja i inicjatywa wzbudzi w Tobie chęć do działania. Razem możecie stawić czoła problemowi i rozwiązać go. Jednak uważaj, aby Twój przyjaciel nie poczuł się wykorzystywany. Nie daj mu odczuć, że przyjaźnicie się tylko dla Twoich personalnych celów i biznesów. Inteligentny mężczyzna będzie znał odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, więc nie bój się pytać, to sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej pewna siebie i dojrzała.

4. Mężczyźni są bardziej szczerzy

Powiedzenie, że gorzka prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwa, to doskonały przykład na relację między kobietami a mężczyznami. Rzadko można powiedzieć o kobietach, by zabierały wszystkie tajemnice swoich koleżanek do grobowej deski. Każda kobieta uwielbia dramaty, dlatego stworzenie lub przekazanie informacji, która może to wywołać jest wręcz nie do powstrzymania. Mężczyźni są bardziej wstrzemięźliwi, co do rozpowiadania przekazanych w zaufaniu informacji. Wynika to z ich natury i tak zwanej braterskości, która w powiązaniu z honorem nie pozwala zdradzać sekretów. Prawdziwemu facetowi trudno grać na dwa fronty, ponieważ krótko mówiąc, jest to dla niego nie fair w stosunku do osoby, którą darzy szacunkiem.

5. Poczucie Twojej własnej wartości wzrośnie

Regularna komunikacja z mężczyznami wzmocni Twoje poczucie wartości i atrakcyjności. Jeżeli chcesz posiadać status kobiety sukcesu naucz się budowania relacji przyjacielskiej i dyplomatycznej zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Przyjaźń z facetem zmieni Twój pogląd na świat. Staniesz się odważniejsza, będziesz szukała rozwiązań a nie skupiała się nad problemami, a świat stanie się bardzie kolorowy.

Pamiętaj też aby słuchać serca i intuicji. Zawsze na początku ustal sobie zasady, których nie złamiesz. Upewnij się, że taka relacja nie ma emocjonalnego podłoża i nie skończy się w łóżku, ponieważ  przyjaźń w takiej postaci nie istnieje i zazwyczaj kończy się źle. Zaręczone lub żonate kobiet powinny mieć priorytety i zachowywać się tak, aby ich drugie połówki nie miały najmniejszych wątpliwości.

Mam nadzieje, że artykuł uchylił drzwi do trochę innego świata i stereotyp przyjaźni damsko – męskiej został przełamany. Czy kiedykolwiek miałyście możliwość spróbowania przyjaźni z mężczyzną? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.