Cellulit – jak się pozbyć – porady

Pierwszym popularnym mitem związanym z cellulitem jest to, że nie mają go tylko szczupłe dziewczyny. Tak naprawdę nie posiada go jedynie 10% kobiet, a szczupła sylwetka nie gwarantuje jego braku. W przypadku tego defektu kosmetycznego ważniejsza jest jakoś jedzenia, a nie jego ilość. Spore znaczenie ma to, jakie produkty znajdują się w naszej diecie na co dzień i to jak często wykonujemy ćwiczenia fizyczne.

Nazywa się go pomarańczową skórką gdyż swoją strukturą przypomina powierzchnię tego owocu. Występuje najczęściej na udach, biodrach, w okolicy kolan czy też na ramionach. Ta pofałdowana powierzchnia to tak naprawdę tkanka tłuszczowa, która nie jest odpowiednio rozmieszczona. Zbiera się w określonych obszarach i tworzy wybrzuszenia. Zamiast gładkiej skóry obserwujemy wypukłości.

Cellulit najczęściej związany jest z hormonami żeńskimi, dlatego też o wiele częściej zmagają się z nim kobiety niż mężczyźni.

Skoro już wiemy, kim jest nasz wróg, teraz można rozpocząć z nim świadomą walkę. Jak już wiemy nie wystarczy być szczupłym żeby raz na zawsze pozbyć się tego estetycznego problemu. Często dziewczyny, które mają szybką przemianę materii i naprawdę fantastyczne figury, narzekają na pofałdowaną skórę na udach i biodrach. Nie rzadko takie osoby wiedzą, że mogą sobie pozwolić na jedzenie kalorycznych i niezbyt zdrowych rzeczy, gdyż nie grodzi im przytycie. Cellulit jednak nie jest aż tak łaskawy. Żywi się ciasteczkami, tłuszczem i węglowodanami złożonymi. W konsekwencji atakuje nawet szczupłe kobiety.

Już wiesz, że pierwszą i najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest zmiana diety. Potrzebujesz produktów zawierających błonnik, sporej ilości warzyw i owoców a w szczególności cytrusów. Najlepiej będzie tez ograniczyć jedzenie słodyczy, ciast i słonych przekąsek.

błonnik

Błonnik oczyszczający

Kolejną i nie oszukujmy się, zdecydowanie łatwiejszą poradą jest używanie pod prysznicem szczotki do mycia ciała, bądź szorstkiej gąbki. Wraz z nią możesz stosować olejki albo kosmetyki antycellulitowe. Chodzi o pobudzenie krążenie. Masujemy ciało kierując się od stóp do góry. Jeśli masz delikatną skórę uważaj żebyś nie drapała jej zbyt mocno. Warto skupić się w tym wypadku szczególnie na udach i biodrach.

peeling antycelulitowy

Dr Irena Eris – Tricellux™ Drenujący peeling antycellulitowy

peeling antycelulitowy

Clarena – Wyszczuplający cukrowy peeling kawowy

Jeśli nie chcesz zaburzyć krążenia unikaj też obcisłych ubrań. Aszczególnie – bardzo dopasowanych jeansów. Jeśli po ich zdjęciu widzisz na skórze czerwone ślady w miejscu szwów, możesz przypuszczać, że utrudniają pozbycie się cellulitu. Szczególnie kiedy robi się ciepło, możesz częściej zakładać przewiewne sukienki i spódnice, które nie krępują naszego ciała.

Świetnym, a zarazem przyjemnym sposobem na walkę z cellulitem, są masaże. Uciskaj, ugniataj i głaszcz dotknięte nim miejsca. Dla lepszego efektu posmaruj skórę olejkiem, który dodatkowo nawilży ciało.

 

olejek wyszczuplajacy

Perfecta SPA – Suchy olejek wyszczuplający 5 w 1

olejek nawliżający

STENDERS – Winogronowy olej do masażu 

Retinol contra Cellulite - aktywny żel do walki z cellulitem

Retinol contra Cellulite – aktywny żel do walki z cellulitem