Jak zacząć bieganie

Choć może wydać się to dziwne, bieganie najlepiej zaczynać od chodzenia. Żeby szybko się nie zniechęcić i wyrobić sobie dobry nawyk warto zaczynać od małych zmian. Bieganie zaczyna się od spacerów lub chodzenia przeplatanego z marszobiegiem. Jeśli jedyne z czym kojarzą Ci się bieganie to męczące lekcje wf-u, szybko zmienisz zdanie. Nie musisz mieć bardzo dobrej kondycji, żeby zacząć. Wystarczą Ci chęci i chwila wolnego czasu. To drobne poświęcenie wkrótce wróci się z nawiązką. Wielu ludzi, którzy nie lubili biegać w młodości, pokochali ten sport kiedy byli już dorośli. Po prostu spróbuj, a szybko się od tego uzależnisz. Pierwszego dnia wystarczy szybki spacer lub bieganie na przemian z chodzeniem. Biegniesz jedynie jedną minutę, a przez pięć po prostu idziesz. To nie pozwoli szybko Ci się zmęczyć. Nie śpiesz się! Nie zaczynaj od długich dystansów i nie biegnij tak szybko jak to tylko możliwe. To może zniechęcić Cię już na starcie. Następnego dnia możesz czuć ból w mięśniach i przerwać bieganie, zanim na dobre zdążysz się rozkręcić. To musi stać się dla Ciebie przyjemnością, sposobem żeby odreagować, odpocząć psychicznie po pracy i oderwać się od codziennych obowiązków.

Kiedy biegasz dla siebie, nie przejmujesz się czasem, biciem rekordów ani tempem. Co więcej bieganie nie jest trudnym sportem. Nie musisz brać specjalnych lekcji, żeby się tego nauczyć. Każdy z nas potrafi biegać. Wystarczy jedynie odrobina chęci. Bieganie może sprawić, że nie tylko będziemy lepiej wyglądać, ale i zaczniemy lepiej się czuć. Widok coraz bardziej smukłego ciała potrafi poprawić humor niejednej kobiecie. Jeśli wciąż jesteś zajęta pracą, nie traktuj biegania jak straty czasu. Choć kojarzy Ci się z męczącym ćwiczeniem fizycznym, bieganie pozwoli odpocząć Ci psychicznie i może Cię odstresować. Co więcej, po pewnym czasie będziesz bardziej rozciągnięta i nabierzesz siły. Będziesz wyglądać lepiej i czuć się młodziej. Jeśli chcesz schudnąć to idealny sport dla Ciebie. Podczas biegania można spalić naprawdę sporo kalorii i ładnie wyrzeźbić ciało.

Jak możesz uprzyjemnić sobie bieganie?

 Wybierz ładną, spokojną okolicę, w której możesz poćwiczyć. Biegając nie koncentruj się na wysiłku, ale na pięknych widokach wokoło. Możesz wybrać park, spokojną okolicę lub pobliski las.

 Zabierz, ze sobą towarzysza. Może to być koleżanka, siostra albo nawet mama. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć aktywny tryb życia.

 Słuchaj muzyki. Dynamiczne piosenki sprawią, że nabierzesz więcej energii i ochoty na bieganie.

 Ubierz się wygodnie i pamiętaj, że barwne ubrania dodadzą Ci jeszcze więcej energii.

 Nie zapomnij o odpowiednich butach. Nie musisz kupować najdroższego sprzętu, zwłaszcza, że dopiero zaczynasz i nie wiesz, czy na dobre polubisz bieganie. W wielu sklepach dostępne jest tanie obuwie do biegania.