Mały pomocnik – wielka zmiana w wyglądzie twarzy

Dbanie o brwi jest bardzo ważnym elementem kształtowania naszej twarzy. Ich kształt i kolor mogą modyfikować jej wygląd. Możesz być zaskoczona jak bardzo zmieni się Twoje odbicie w lustrze po zabiegu odpowiedniego wyrównania brwi. Dlatego też ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać i regularnie zajmować się ich depilacją.

 

Jak ułatwić sobie zadanie?

Wyrywanie włosków może stać się o wiele łatwiejsze, jeśli postaramy się znaleźć odpowiednią, stosowną do tego celu pęsetę. Jest ich wiele rodzajów i wbrew pozorom różnią się od siebie. Choć na myśl o przedmiocie jakim jest pęseta, każdy prawdopodobnie widzi bardzo stereotypowi i podobny obrazek. Jednak pęsety mogą się od siebie różnić i powinniśmy wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania. Wyrwanie włosków może stać się prostsze tylko wtedy, kiedy wybierzemy sprzęt, którego końcówki ściśle do siebie przylegają. Nie możemy łudzić się, że w innym wypadku włosek zostanie dobrze uchwycony i z łatwością wyrwany. Jeśli końcówki nie będą idealnie do siebie przylegały, stracimy więcej czasu na złapanie włoska w kleszcze. Dobrze dobrana pęseta będzie posiadała ostre zakończenie, które precyzyjnie złapie i wyrwie włosek. Podczas zabiegu trzeba jednak uważać, szczególnie jeśli jesteś początkująca w tej dziedzinie. Ostrą końcówką można uszczypnąć skórę pod brwiami i się skaleczyć.

Czy tworzywo ma znaczenie?

Uważaj na pęsety wykonane z niklu. Bezpieczniejszy będzie zakup akcesoria ze stali nierdzewnej. Musimy bowiem pamiętać, ze pęsetą operujemy blisko delikatnej skóry w oku oczu i jeśli mamy z tymi miejscami jakieś problemy, możemy nabawić doprowadzić do podrażnień.

Odpowiednie światło na zawołanie

Jednym z rodzajów pęsety, jest model zaopatrzony w lampkę. Takie światło wydostaje się z fabrycznego miejsca styku ramion pęsety i pozwala nam na precyzyjne wyrywanie włosków. Dzieje się tak dlatego, że podświetlona powierzchnia jest lepiej widoczna i wyraźnie widzimy gdzie znajdują się włoski. Dzięki temu nie będziemy w stanie ich przeoczyć i cały zabieg będzie dokładniejsze. Odpowiednie światło w tym wypadku gra bardzo dużą rolę i jest konieczne do poprawnego wykonania zabiegu.

Przystępujemy do akcji

Postaraj się o dobrze oświetlone lustro – czy to światłem słonecznym, czy też sztucznym. Następnie pęsetą chwyć włosek tuż przy samej skórze i pewnie, ale nie zbyt szybko, wyrwij go. Musisz uważać, aby nie szarpnąć brwi zbyt gwałtownie tak, aby włosek nie przerwał się i nie został wyrwany tylko w połowie. Początkowo wyrywanie włosków (szczególnie w przypadku tych grubych i mocnych) może być bolesne. Jednak z czasem ból wydaje się być coraz mniejszy. Zmieniaj brew z lewej na prawą lub rób sobie przerwy w depilacji.

Kto może mieć z tym problem?

Zarówno dziewczyny z wyjątkowo grubymi, jak i te z wyjątkowo cienkimi brwiami muszą być ostrożne podczas wyrywania włosków. U tych pierwszych zabieg potrwa dłużej i może być bardziej bolesny. Chcemy wtedy przyśpieszyć cały proces i możemy niechcący przeciąć sobie skórę. Taka ranka może być widoczna i będziemy musieli zaczekać chwilę, zanim zdąży się zagoić. Drugim problemem są brwi cienkie. Tutaj uważać trzeba na ilość wyrywany włosków. Najlepiej pozbądźmy się tylko tych, które koniecznie należy wyrwać. Przykładem takich włosków są te rosnące nad nosem i nisko pod linią brwi.

MAC-Akcesoria-Lash_Applicator

MAC – pęseta 

penseta

Donegal – Pęsetka ukośna 

remington

 

REMINGTONTrymer i pęseta