Ubierz swój dom na święta

Nawet Ci, którzy nie przepadają za zimą zgodzą się, że ma ona swoje zalety. To zimą obchodzimy Boże Narodzenie. Dla wielu to właśnie te święta są najpiękniejszymi w roku. Kojarzą się z ciepłem rodzinnego domu, do którego wszyscy się zjeżdżają, z ubieraniem choinki i wspólnym ozdabianiem pierniczków. Dzieci uwielbiają Gwiazdkę za prezenty, które przynosi w zależności od regionu Aniołek lub Mikołaj. Atmosferę świąt możemy poczuć jeszcze wcześniej i jeszcze wyraźniej, jeśli zatroszczymy się o odpowiedni klimat w naszym domu. W sklepach świąteczne, a także przywołujące skojarzenie z zimą, ozdoby są dostępne już przed grudniem. Możemy wcześniej wymyślić, w jaki sposób zdecydujemy się udekorować pokoje, tak aby w całym domu czuło się atmosferę nadchodzących świat.

Od czego zacząć?

Wybierz kolor przewodni – możesz postawić na zieleń z czerwienią, wybrać coś bardziej glamour i połączyć czerwienią ze złotem, albo skojarzeniem nawoływać do zimy i puszstego śneigo stawiając na czystą biel.

Zastanów się nad motywem przewodnim. Czy chcesz porozwieszać gwiazdki i śnieżynki i oświetlić je ciepłym światłem świec, a może wolisz różnokolorowe ozdoby, które połączą ze sobą różne style i będą nawiązywały do tego, jak dawniej strojono domy na święta.

Nowocześnie czy w stylu vintage? Zdecyduj czy chcesz, aby Twoje aranżacje nawoływały do stylu z minionej epoki, czy chcesz użyć starych ozdób wygrzebanych ze strychów, czy może postawić na zupełnie nowe dekoracje.

Zadbaj o odpowiednie światło, które stworzy wyjątkowo ciepły nastrój. Możesz wybrać elektryczne lampki lub zdecydować się na świece. Wystarczy, że ułożysz je na metalowej tacy i dodasz kilka świątecznych ozdób, a takim zestawem będziesz w stanie ozdobić stół lub parapet.

Znajdź przykuwające wzrok miejsce, które udekorujesz. Jeśli nie masz na to funduszy, bądź pomysłów, nie musisz dekorować całego pokoju. Wystarcz, że wyznaczysz sobie jeden punkt w pomieszczeniu, który będzie przykuwał wzrok i przywoływał atmosferę świąt. Idealnie nadaje się do tego kominek. Możesz wykorzystać girlandę i zawiesić na niej bombki oraz skarpety z wystającymi, długimi cukierkami. Innym odpowiednim miejscem mogą okazać się schody, które prowadzą na przykład do salonu. Jeśli widać je z pokoju dziennego, łatwo możesz ozdobić poręcz mieniącymi się łańcuchami, girlandą oraz światełkami.

Kiedy już znajdziesz miejsca nadające się do aranżacji, wybierz odpowiednie ozdoby, bądź zainspiruj się naszymi propozycjami.

SYPIALNIA

poduszki na swieta

Poszewki na poduszkę, kwadratową i prostokątną

poszewka

Poszewka na poduszkę Aker

koc na swieta

Koc z barankiem Zimowy sen czerwony komin szalik

swieczka-zloty-4-szt.-full

Świeczka złoty komin szalik

 

 

dekoracja-bozonarodzeniowa-golabek-full

Dekoracja bożonarodzeniowa gołąbek komin szalik

 

KUCHNIA

talerze swiątecze

Talerz deserowy komin szalik

 

gwiazda-wiklinowa

Gwiazda wiklinowa komin szalik

stojak-na-4-swieczki-serce-rattanowe-full

Stojak na 4 świeczki serce rattanowe komin szalik

 

 

PRZEDPOKÓJ

dekoracyjny-wieniec-bozonarodzeniowy-sosna-full

Dekoracyjny wieniec bożonarodzeniowy sosna komin szalik

 

SALON

 

lampion

Lampion 

 

lampiony do salonu

Lampka Anhés

dekoracja bożonardzoeniowa

Dekoracja bożonarodzeniowa Talide komin szalik

szopka bożonarodzeniowa

Szopka komin szalik