Wory pod oczami? Co zrobić i co pomaga

Budzisz się rano po nienajlepiej przespanej nocy. Nie mogłaś zasnąć, pracowałaś do późna, albo za bardzo wciągnął Cię serial. Jakikolwiek był powód tego, że nie spałaś wystarczająco długo, rano budzisz się z obrzękiem pod oczami. O ile doraźnie możesz poradzić sobie z takim problem, w gorszej sytuacji są osoby, które worki pod oczami mają zawsze. Nie ważne czy przed chwilą ucięły sobie drzemkę czy też nie spały przez całą noc. Takie osoby często narzekają, że gdyby miały wybór wolałyby się zmagać z zasinieniami i podkrążonymi oczami. Taki defekt zawsze można zakryć korektorem, a opuchlizna i po użyciu silnie kryjącego kosmetyku wciąż może być widoczna. Czy więc powinnyśmy przyzwyczaić się do takiego elementu naszej urody? Czy może są sposoby, które mogę nam pomóc?

Załóżmy, że wysypiamy się odpowiednio długo i nie mamy skłonności do używek. Te czynniki z pewnością nie pomogą w likwidacji naszego problemu. Co poza tym możemy wyeliminować, bądź zmienić, aby poprawić wygląd skóry pod naszymi oczami?

Taka przypadłość często jest genetyczna, ale może być też wynikiem choroby. Jeśli miałaś problemy z tarczycą, przechodziłaś chorobę nerek bądź masz alergię, powinnaś zwrócić szczególną uwagę na powiązanie ze sobą tych stanów. Może się bowiem okazać, że przyczyną opuchlizny jest jedna z tych dolegliwości.

Nie zapominaj o noszeniu odpowiednich okularów przeciwsłonecznych. Nadmierne promieniowanie słoneczne również wpływa na tworzenie się nieestetycznej opuchlizny.

okulary dla kobiety

Okulary przeciwsłoneczne – Marc By Marc Jacobs 

 

Okulary przeciwsłoneczne - brown

Okulary przeciwsłoneczne – Persol 

 

persol

Okulary przeciwsłoneczne – Persol 

 

Każdego wieczoru pod oczy możesz stosować odpowiedni krem, bądź żel przeznaczony do zwalczania worków pod oczami. Przeczytaj dobrze informacje na opakowaniu i sprawdź skład. Na takie problem korzystnie wpłynie przykładowo retinol.

Żel pod oczy dla cery wrażliwej

Żel pod oczy dla cery wrażliwej – NOREL Dr Wilsz 

Koktajl młodości pod oczy i na powieki

Koktajl młodości pod oczy i na powieki – Dermika 

Zimna woda lub kostki lodu również pomogą zmniejszyć opuchliznę. Chłód obkurczy naczynia krwionośne. Zamiast kostek zmarzniętej wody możemy stosować specjalne płatki pod oczy lub chłodzące żele.

Skórze pod oczami pomogą również masaże. Masaż zaczynamy od zewnętrznego kącika oka i kierujemy się w kierunku wewnętrznego. Pamiętajmy o tym, aby nasz dotyk był wyjątkowo delikatny i nie rozciągał wrażliwej okolicy oczu.

Super Lift Eye Rollon

Super Lift Eye Rollon – Clarena