Zacznij się ruszać!

Z regularnym ćwiczeniem zazwyczaj jest tak, że najtrudniej jest zacząć. Ale nawet, kiedy już początek mamy za sobą, pojawia się kłopot z systematycznością. Nie każdy ma w sobie wystarczająco dużo motywacji, czasu albo chęci, aby parę razy w tygodniu wyznaczyć sobie dłuższą chwilę, założyć ubranie do ćwiczeń i poświęcić się tylko gimnastyce. I na to postanowiliśmy znaleźć metodę.

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie zmotywować się do regularnego sportu, spróbuj ćwiczenia przez cały dzień. Nie, nie chodzi o to, abyśmy od rana do nocy robiły przysiady, ale o to, żeby codzienne zajęcia przekształcać w aktywność. Czy da się schudnąć bez siłowni? Jak możesz to zrobić?

  • Jeśli jedziesz autobusem: Wyprostuj się i wciągnij brzuch. Tak aby był przez cały czas napięty. Możesz go też naprzemiennie rozkurczać. To wzmocni jego mięśnie i da nam więcej niż kilka brzuszków robionych raz, na kilka tygodni.
  • Jeśli wchodzisz po schowach: W wielu instytucjach możemy wybrać pomiędzy schodami a windą. Szkoda by było stracić świetną okazję do ćwiczeń. Wybierz więc schody i wejdź na górę, pamiętając o napinaniu mięśni. Jeśli jesteś w centrum handlowym nie czekaj, aż ruchome schody zawiozą Cię na górę, wejdź sama! Jeśli masz schody w domu, możesz za każdym razem idąc na piętro, wchodzić po dwa schody. To dodatkowo pobudzi mięśnie.
  • Kiedy po coś się schylasz: Następnym razem, kiedy coś Ci upadnie, nie zginaj pleców i nie schylaj się po to. Zrób przysiad. Pamiętaj o prostych plecach, a wstając napnij mięśnie. Dodatkowo będzie to bezpieczniejsze dla Twoich pleców. Jeśli masz problemy z kolanami pamiętaj o tym, że podczas przysiadu nie powinny wychodzić poza linię Twoich stóp.
  • Kiedy rano wstajesz z łóżka: Ponoć grawitacja i przyciąganie łóżka są najsilniejsza wcześnie rano. To tylko ułatwia nam zadanie. Zanim na dobre otworzysz oczy, zrób dziesięć brzuszków. Po takiej serii łatwiej będzie Ci się obudzić, a mięśnie brzucha będą pracować już od rana.
  • Kiedy gotujesz obiad: Nikt nie oczekuje, że będziesz się gimnastykować podczas gotowania obiadu na rodzinne przyjęcie. Ale jeśli w garnku gotuje się zupa, a ty stoisz obok i zamieszasz ją co jakiś czas łyżką, nie zmarnuj takiej okazji! Możesz w tym samym czasie zrobić parę przysiadów.

Jeśli wcielisz w życie każdą z podanych rad i dodatkowo wymyślisz swoje sposoby na urozmaicanie codziennych zająć ćwiczeniami, Twoja sylwetka odwdzięczy Ci się po jakimś czasie. A twój napięty grafik wcale na tym nie ucierpi.

Jeśli już na dobre wkręcisz się w ćwiczenia, możesz z czasem przerzucić się na gimnastykę to będzie zdecydowanie prostsze. Kiedy sport zacznie podobać Ci się coraz bardziej możesz zacząć rozglądać się za akcesoriami i strojem do ćwiczeń. Dzięki temu będziesz mogła ćwiczyć we własnym domu, bez kupowania karnetu na siłownie.

buty na fitness

BUTY – REEBOK 

buty nike free

BUTY – NIKE 

BUTY REEBOK SUBLITE ESCAPE

BUTY – REEBOK 

dresy kobiece

Spodnie treningowe – Champion 

damskie dresy

Spodnie treningowe – TWINTIP 

 spodnie dresowa puma

Spodnie treningowe – PUMA 

 

Nike Performance

Legginsy – NIKE 

 mata do ćwiczeń

MATA DO ĆWICZEŃ –AXER